Cloud Computing i sieci komórkowe – rewolucyjne usługi są bliżej niż myślisz (Ericsson)

WhatsApp, TicToc, Instagram, Netflix, Youtube – komunikacja i konsumpcja treści. Głównie tak wykorzystujemy dziś nasze telefony i nie myślimy o tym w jaki sposób te aplikacje przesyłają dane ani jakie technologie są do tego wykorzystwane. Tuż za rogiem jest jednak rewolucja, a napędzać ją będzie cloud computing, który wykorzystany w sieciach 5G pozwala nam tworzyć […]

WhatsApp, TicToc, Instagram, Netflix, Youtube – komunikacja i konsumpcja treści. Głównie tak wykorzystujemy dziś nasze telefony i nie myślimy o tym w jaki sposób te aplikacje przesyłają dane ani jakie technologie są do tego wykorzystwane. Tuż za rogiem jest jednak rewolucja, a napędzać ją będzie cloud computing, który wykorzystany w sieciach 5G pozwala nam tworzyć nowe usługi i aplikacje, które mogą zrewolucjonizować rozwój aplikacji smartfonowych, urządzeń rozszerzonej i wirtualnej rzeczywistości, a także obiektów życia codziennego.

W czasie warsztatu poznamy ewolucję sieci mobilnych i dowiemy się w jakich obszarach sieci implementuje się rozwiązania chmurowe, opierając się na praktycznych wyzwaniach stojących przed nowoczesnymi sieciami. Poznamy też oczywiście korzyści wynikające z implementacji chmury obliczeniowej w 5G. Naszym celem będzie jednak również próba znalezienia nowych, innowacyjnych usług i pomysłów na aplikacje, które będą mogły niedługo stać się częścią naszego życia. Sprawdźmy jak innowacyjni jesteśmy.

role models

mentors

trainers