PROGRAM

Baner tabu

Tech Day

Dzień 1.

15:00 - 16:00

Lunch

16:00 - 16:45

OTWARCIE WYDARZENIA

16:45 - 18:15

WARSZTATY TECH SKILLS – SLOT I

Level: basic

Praca nad projektem w kilkuosobowym zespole jest dość skomplikowana. Polega na rozwiązaniu wielu konfliktów scalania i powtarzalnym procesie potwierdzania, że logika kodu jest prawidłowa. Dzięki narzędziom dostarczanym przez GitLab (lub inne podobne usługi) możliwa jest automatyzacja powtarzalnych procesów i łatwa koordynacja pracy, co odgrywa ogromną rolę w ciągłej integracji i ciągłym wdrażaniu. Ilość dostępnych narzędzi i połączenie ich w jeden spójny pipeline może stanowić wyzwanie. Podpowiemy jak to zrobić i dlaczego warto poświęcić temu zadaniu trochę czasu.

Potrzebne do udziału:

Sprzęt: komputer z dostępem do sieci, opcjonalnie środowisko programistyczne (PyCharm lub VS Code)

Wiedza: podstawy języka Python, podstawowe komendy git

Speaker:

Level: basic

Automatyka towarzyszy pracy admisnitartorów i programistów już od dłuższego czasu pozwalając im stworzyć struktury, które mogą być potem użyte wielkokrotnie zwłaszcza w pracy na dużą skalę i w zróżnicowanych środowiskach. ChatGPT to chatbot wydany przez OpenAI pod koniec 2022 roku, w tym czasie zebrał dużą liczbę opinii, zarówno pozytywnych, jak i negatywnych. Podczas warsztatów spróbujemy wykorzystać ChatGPT tworząc kod automatyzujący kilka funkcji i usług wykorzystywanych w systemie Linux. Sprawdzimy, czy ChatGPT jest odpowiednim narzędziem dla prostych i bardziej złożonych przykładów.

Potrzebne do udziału: laptop z dostępem do sieci

Speaker:

Level: basic

Podczas warszatu przedstawimy praktyczne podejście do optymalizacji kodu i projektowania wysoko wydajnych rozwiazań w rzeczywistych systemach informatycznych.
Na przykładzie wybranego problemu przejdziemy przez kilka wariantów jego rozwiązania (m.in. programowanie dynamiczne i wektorowe w Pythonie), porownując osiągnięte rezultaty (benchmarking).
Zobaczymy praktyczną stronę algorytmiki i nauczymy się, jak dopasowywac nasze rozwiązanie do różnych zbiorów danych.

Speaker:

  • Tomasz Kanas

    Analityk w zespole Securities Trade Processing

    Goldman Sachs

    Goldman Sachs

Level: basic

Interaktywne budowanie architektury sieci 5G Core z wyjaśnieniem funkcjonalności funkcji sieciowych, wykorzystywanych interfejsów i protokołów oraz podstawowych procedur (praca wspólna). Implementacja zbudowanej architektury w oparciu o Kubernetes z objaśnieniem podstawowych pojęć rozwiązań chmurowych.

Speaker:

Level: basic

Inżynieria danych w praktyce

Speaker:

18:15 - 18:30

Przerwa

18:30 - 20:00

WARSZTATY TECH SKILLS – SLOT II

Level: basic

Nowoczesne firmy z branży dóbr konsumpcyjnych koncentrują dużą część swoich wysiłków w zakresie rozwoju i innowacji na zwiększeniu swoich umiejętności w zakresie handlu elektronicznego. Jednak stworzenie optymalnych "półek online" i wykorzystanie wszystkich możliwości oferowanych przez sklepy internetowe jest złożonym wyzwaniem w bardzo szybko zmieniającym się środowisku.

Podczas tego wysoce interaktywnego warsztatu przejdziemy przez proces projektowania aplikacji, która pozwoliłaby firmie przenieść swoje działania w e-commerce na wyższy poziom. Głównym celem tego warsztatu jest konceptualizacja rozwiązań i możliwości, które postawiłyby firmę w uprzywilejowanej pozycji do sprzedaży swoich produktów za pośrednictwem e-commerce i reagowania na działania podejmowane przez konkurencję.

Speaker:

Level: basic

Dlaczego „czysty kod” ma znaczenie? Dołącz do nas i weź udział w interaktywnych warsztatach z inżynierkami Google, aby poznać najlepsze praktyki kodowania, które pomogą Ci w projektach i zajęciach na uczelni, a także w stażach czy przyszłej pracy inżynierskiej.

Potrzebne do udziału: znajomość języków programowania

Speaker:

Level: basic

Warsztat będzie poruszał kwestie dotyczące dezinformacji we współczesnym świecie. Tematyka będzie przeplatana wątkami z zakresu cyberbezpieczeństwa, poparta przykładami z realnych wydarzeń. Warsztat bez programowania, nastawiony na pokazanie różnych wymiarów zagadnień "dezinformacja" oraz "cyberbezpieczeństwo".

Speaker:

Level: basic

Interaktywne budowanie architektury sieci 5G Core z wyjaśnieniem funkcjonalności funkcji sieciowych, wykorzystywanych interfejsów i protokołów oraz podstawowych procedur (praca wspólna). Implementacja zbudowanej architektury w oparciu o Kubernetes z objaśnieniem podstawowych pojęć rozwiązań chmurowych.

Speaker:

Level: basic

Rozwiąż swoje problemy kreatywnie to intensywny warsztat skierowany do specjalistów IT, którzy chcą zwiększyć swoje umiejętności rozwiązywania problemów. Ta sesja zagłębia się w skrzyżowanie kreatywności i technologii, badając techniki takie jak myślenie lateralne, burza mózgów i myślenie projektowe w kontekście wyzwań IT. Uczestnicy wezmą udział w praktycznych ćwiczeniach, które symulują rzeczywiste problemy technologiczne, zachęcając do innowacyjnych rozwiązań. Warsztat ten jest idealny dla tych, którzy chcą wykorzystać kreatywne myślenie do skuteczniejszego rozwiązywania problemów w środowiskach IT.

Speaker:

20:00

Kolacja w Bacówce + integracja

Baner tabu

Mentoring Day

Dzień 2.

7:30 - 8:30

Zajęcia sportowe

8:00 - 9:30

Śniadanie

9:30 - 9:45

Spotkanie organizacyjne

10:00 - 11:30

ROLE MODEL SESSION

10:00 - 11:30

Finał Programu Mentoringowego IT for SHE 2023 (sesja dla uczestników/-czek programu)

11:30 - 13:00

SESJA MENTORINGOWA I

13:00 - 14:30

SESJA MENTORINGOWA II

14:30 - 15:30

Lunch

15:30 - 17:00

WARSZTATY TECH SKILLS – SLOT I

Level: basic

Techniczna rozmowa kwalifikacyjna to wyzwanie, które może być stresujące, ale z odpowiednim przygotowaniem można je przejść! W tym warsztacie programistki Google podzielą się z Tobą swoimi wskazówkami jak!

Jest to warsztat dla osób, które planują karierę jako programistka, znają przynajmniej jeden język programowania oraz posiadają podstawową wiedzę z zakresu algorytmów i struktur danych. Warsztat częściowo w j. angielskim.

Speaker:

Level: basic

Ćwiczenia Red Team to fascynujący świat przełamywania zabezpieczeń, „oszukiwania” ludzi i „wykradania” danych. To symulacje prawdziwych taktyk i technik wykorzystywanych przez realnych atakujących, ale realizowane w dobrej wierze. W trakcie warszatu porozmawiamy o różnicach między ćwiczeniem Red Team a pentestem. Poruszymy m.in. zagadnienia związane z przygotowaniami do ćwiczeń, ich przebiegiem, współpracą z zespołem Blue. Zastanowimy się również co może pójść nie tak. Zapoznamy się z modelem Cyber Kill Chain oraz framworkiem MITRE ATT&CK. Przyjrzymy się również dokumentom regulacyjnym, które definiują przeprowadzanie tego typu ćwiczeń dla sektora finansowego. Porozmawiamy jak zbudować zespół Red Team oraz jak podejść do tematu jego dojrzałości.

Potrzebne do udziału:

  • laptop

Speaker:

  • Standard Chartered

Level: basic

Wyobraź sobie, że przechadzasz się po galerii pełnej zniewalających dzieł sztuki, z których każdemu towarzyszy szczegółowy opis, który pozwala Ci lepiej zrozumieć dzieło. Dostępność cyfrowa to właśnie taki przemyślany opis: to proces tworzenia swojego digitalowego dzieła w taki sposób, aby każdy – niezależnie od stopnia sprawności – mógł wchodzić z nim z płynną interakcję. A kto w takim scenariuszu trzyma wyimaginowany pędzel? Nie kto inny niż front-end developerzy.

W trakcie warsztatu zobaczymy, jak uwzględnić dostępność w projekcie od samego początku, aby zniwelować nierówności w cyfrowym świecie.

Speaker:

Level: basic

Sztuczna Inteligencja wciąż zyskuje na popularności w wielu dziedzinach, rewolucjonizując i radykalnie zmieniając zastosowania, które znaliśmy do tej pory. Jest wdrażana w tak różnorodnych sektorach jak medycyna, finanse, przemysł motoryzacyjny, ale także dźwięk cyfrowy. Postępy w przetwarzaniu dźwięku i analizie danych redefiniują sposób, w jaki odbiorcy i twórcy konsumują i wyobrażają sobie treści audio. Sztuczna Inteligencja może komponować, miksować, odszumiać, rozpoznawać dźwięk (i wiele więcej). W tym warsztacie przeanalizujemy najnowsze trendy w zakresie Sztucznej Inteligencji w dźwięku cyfrowym.

Speaker:

  • Damian Koszewski

    Jestem absolwentem Wydziału Elektroniki i Telekomunikacji na Politechnice Gdańskiej gdzie uzyskałem tytuł dr inż. Moja rozprawa nosi tytuł „”Automatic mixing system based on one-dimensional Wave-U-Net autoencoders”” i została obroniona z wyróżnieniem. Już na początku studiów III stopnia rozpocząłem pracę w Intelu na stanowisku Software Engineer w zespole Audio Lab Team. Aktualnie pracuję stanowisku AI Software […]

    Jestem absolwentem Wydziału Elektroniki i Telekomunikacji na Politechnice Gdańskiej gdzie uzyskałem tytuł dr inż. Moja rozprawa nosi tytuł ""Automatic mixing system based on one-dimensional Wave-U-Net autoencoders"" i została obroniona z wyróżnieniem.

    Jestem absolwentem Wydziału Elektroniki i Telekomunikacji na Politechnice Gdańskiej gdzie uzyskałem tytuł dr inż. Moja rozprawa nosi tytuł ""Automatic mixing system based on one-dimensional Wave-U-Net autoencoders"" i została obroniona z wyróżnieniem.

Level: basic

Zdarzyło Ci się kiedyś stresować robiąc rebase'a? Twoja historia w gicie do tej pory wyglądała jak spaghetti? A może masz przy biurku wymiętą karteczkę z zapisanymi pięcioma komendami, których kurczowo się trzymasz?

Dołącz do nas podczas kompleksowej podróży przez meandry systemu kontroli wersji GIT, naucz się modelować historię pod własne dyktando i pozbądź strachu przed wykonywaniem bardziej zaawansowanych operacji niż commit!

Podczas warsztatu nauczysz się pracy z historią gita: łączenia i rozdzielania commitów, odtwarzania zmian na innych gałęziach czy zaawansowanego wybierania zmian do śledzenia. Szczególną uwagę poświęcimy rozumieniu wykonywanych operacji i przewidywaniu ich skutków.

Potrzebne do udziału:

  • Laptop z zainstalowanym systemem kontroli wersji GIT w wersji minimum 2.30 (powinna być dostępna konsola gita, a nie GUI) oraz internetem.
  • Umiejętności: Podstawowa obsługa gita w konsoli (commitowanie, tworzenie gałęzi, przełączanie się między gałęziami, przełączanie się między commitami, komendy pull, push, clone, log, checkout, status)

Speaker:

Level: basic

Podczas warszatów pokażemy jak od podstaw stworzyć aplikację webową we frameworku Django, języku Python oraz z pomocą dockerów i bazy danych PostgreSQL.

Wyjaśnimy na czym polega i jakie są zalety dockeryzacji aplikacji oraz jak takie narzędzie skonfigurować z pomocą NGINX oraz Gunicorn. Dodatkowo pokażemy, jak zarządzać repozytorium projektu przy pomocy GIT.

Speaker:

17:00 - 17:15

Przerwa

17:15 - 18:45

WARSZTATY TECH SKILLS – SLOT II

Level: basic

Wprowadzenie do metodyki testowania w oparciu o waterfall i agile. Przykłady programów i projektów małej, średniej i dużej skali w organizacji międzynarodowej. Testy funkcjonalne i niefunkcjonalne. Testowanie manuale i automatyczne. Narzędzia raportowania. Pisanie testu skryptów podczas warsztatów.

Przed udziałem warto mieć ogólną wiedzę o testowaniu (co to jest SDLC, jaki jest cel fazy testów)

Speaker:

Level: advanced

Jeśli czegoś nie widzisz, nie jesteś w stanie tego bronić. Czyli o SIEM-ach słów kilka i dlaczego te repozytoria Security Information and Event Management są niezbędne w organizacji. Na tym warsztacie omówimy zagadnienia, takie jak typowa architektura wdrożenia SIEM-a, najważniejsze źródła danych i ich onboarding oraz wykrywanie anomalii z ich użyciem.

Potrzebne do udziału:

  • Laptop z Wi-Fi oraz przeglądarką Chrome lub Edge.

Speaker:

  • Standard Chartered

Level: basic

Zarządzanie danymi w złożonych aplikacjach mobilnych często staje się problemem podczas ich rozrostu. By uniknąć chaosu, często należy podążać za pewnymi wzorcami programowania pozwalającymi na rozdzielenie elementów interfejsu od logiki i zarządzania.
Tematem warsztatów będą wzorce poświęcone zarządzaniu stanami w aplikacjach Android/iOS. Na tych zajęciach omówimy często praktykowane podejścia oraz różnice między nimi. Tematami teoretycznymi będą Model-View-Controller oraz Model-View-Viewmodel. Następnie skupimy się na wzorcu BLoC (Business Logic Component) pozwalającym na oddzielenie logiki biznesowej od interfejsu.
W praktycznej części warsztatów przejdziemy do przykładów w frameworku Flutter. Doświadczenie z tą technologią nie jest wymagane, nie będziemy się skupiać na nauce tej technologii. Użyjemy tego frameworku w praktycznych przykładach obrazujących jak rozdzielić logikę biznesową od UI.

Potrzebne do udziału:

  • Laptop z zainstalowanym systemem Windows lub Mac
  • Zainstalowane Android Studio https://developer.android.com/studio
  • Zainstalowane środowisko Flutter https://docs.flutter.dev/get-started/install

Speaker:

  • Motorola Solutions

  • Motorola Solutions

Level: basic

Optymalizacja modelu uczenia maszynowego (ML) to proces dostosowywania różnych parametrów lub hiperparametrów modelu w celu uzyskania najlepszej wydajności lub wyników predykcji, i jest kluczowym elementem w procesie tworzenia skutecznych modeli uczenia maszynowego.
Podczas warsztatu:

  • zrozumiesz znaczenie optymalizacji modeli w procesie uczenia maszynowego,
  • poznasz techniki optymalizacji hiperparametrów,
  • i nauczysz się praktycznie wykorzystywać narzędzie Sigopt do automatycznej optymalizacji.
    Pracując na przykładowych modelach, zdobędziesz konkretną wiedzę i umiejętności, które z łatwością zastosujesz do optymalizacji własnych projektów w dziedzinie uczenia maszynowego.

Potrzebne do udziału:

  • Znajomość języka programowania Python
  • Umiejętność analitycznego myślenia
  • Podstawowa wiedza z zakresu uczenia maszynowego i znajomość bibliotek i narzędzi do uczenia maszynowego (pandas, scikit-learn)
  • Laptop z dostępem do internetu - skonfigurowane środowisko programistyczne Python 3.7+ - zainstalowany JupyterLab (https://jupyter.org/)

Speaker:

Level: basic

  • omówienie najważniejszych zagadnień takich jak np. architektura, struktury danych, rodzaje problemów, do rozwiązywania których Spark ma najlepsze zastosowanie
  • przykłady oraz warsztat w postaci pisania fragmentów kodu
  • case study wykorzystania PySpark w dziale modelowania ekonometrycznego w NatWest
  • opcjonalnie (w zależności od czasu): case study stworzenia prostego rozwiązania ML z użyciem PySpark

Potrzebne do udziału:

  • Laptop z dostępem do internetu i Google Colab (Google Colab to bezpłatne i ogólnodostępne IDE do pisania kodu m.in. w Python)

Speaker:

Level: basic

Podczas warszatów pokażemy jak od podstaw stworzyć aplikację webową we frameworku Django, języku Python oraz z pomocą dockerów i bazy danych PostgreSQL.

Wyjaśnimy na czym polega i jakie są zalety dockeryzacji aplikacji oraz jak takie narzędzie skonfigurować z pomocą NGINX oraz Gunicorn. Dodatkowo pokażemy, jak zarządzać repozytorium projektu przy pomocy GIT.

Speaker:

20:00

UROCZYSTA KOLACJA CZTERECH ŻYWIOŁÓW dla uczestniczek, mentorów, mentorek i gości & Rozdanie dyplomów Programu Mentoringowego IT for SHE

Baner tabu

Career Day

Dzień 3.

7:30 - 8:30

Zajęcia sportowe

8:00 - 9:30

Śniadanie

9:30 - 9:45

Spotkanie organizacyjne

10:00 - 13:00

TARGI KARIERY / WARSZTATY SOFT SKILLS

10:00 - 11:00

Ścieżka 1 – Warsztaty Soft Skills

Level: basic

Warsztat “Zhakuj mentoring dla siebie” to praktyczne podejście do mentoringu i jego wykorzystania jako skutecznego narzędzia rozwoju osobistego i kariery. Skupimy się na specyfice budowania relacji mentorskich w dwóch najistotniejszych obszarach jakimi są środowisko akademickie i miejsce pracy.

Posłużymy się rzeczywistymi przykładami i razem wygenerujemy swego rodzaju mentoring framework, który podpowie nam jak rozpocząć relację mentorską i na co zwracać uwagę przy wyborze mentora. Poruszone zostana zagadnienia: w jaki sposób relacja mentorska może nam pomóc w odkrywaniu ścieżek zawodowych, wyznaczaniu celów, rozwijaniu kontaktów oraz identyfikowaniu dostępnych zasobów

Speaker:

11:15 - 12:15

Ścieżka 1 – Warsztaty Soft Skills

Level: basic

Feedback jest częścią naszej pracy. Czasami jest to szybki komentarz na temat rozwiązanego zadania a czasami bardziej szczegółowa i uporządkowana dyskusja na temat tego, w czym jesteśmy dobrzy, a co możemy jeszcze poprawić. Każdy z nas od czasu do czasu otrzymuje feedback. Ale czy potrafimy go odpowiednio przeanalizować aby wyciągnąć z niego jak najwięcej dla siebie? Nie zawsze.
Z drugiej strony, jak efektywnie przekazać swój feedback innym, aby mogli na jego podstawie się rozwinąć? Aby było jeszcze ciekawiej, co zrobić gdy twoj/a kolega, koleżanka z pracy pochodzą z innego kraju o innej kulturze feedbacku? Podczas tej sesji omówimy te wyzwania i wspólnie postaramy się opracować zestaw dobrych zasad i wskazówek dla efektywnego feedbacku.

Speaker:

12:30 - 13:30

Ścieżka 1 – Warsztaty Soft Skills

Level: basic

Warsztat ma za zadanie wypracowania kilku technik, które pomogą w następujących kwestiach:
Jak kontrolować głos pod czas wystąpień i nie dać się stresowi?
Jak poprawić jakość swoich wystąpień publicznych?
W jaki sposób wypowiadać się podczas wystąpień publicznych?

Uczęstniczki warsztatu nauczą się następujących umiejętności:
Zasad wystąpień publicznych.
Jak mówić, by inni słuchali.
Technik zapamiętywania materiału.
Jak radzić sobie ze stresem i angażowaniem słuchaczy.
Poznają główne różnice w przygotowaniu do wystąpień online i tych na sali.

Speaker:

10:00 - 11:30

Ścieżka 2 – Warsztaty Soft Skills

Level: basic

Podczas tych warsztatów zapoznasz się z koncepcją modelowania pracy i różnymi możliwościami na zbudowanie swojej wymarzonej pracy. Skoncentrujemy się na umiejętnościach, które można przenosić i tym, jak je rozwijać, aby znaleźć najlepszą możliwą dla siebie rolę. Podczas warsztatu przyjrzymy się rozwojowi osobistemu z różnych perspektyw oraz przedstawimy narzędzia i techniki, które pomogą Ci w poszerzaniu umiejętności. Jeśli szukasz zmiany w swojej karierze lub dopiero rozpoczynasz swoją przygodę z technologią, ta sesja jest dla Ciebie.

Potrzebne do udziału:

  • Laptop z dostępem do internetu

Speaker:

  • Katarzyna Skrocka

    Manager, Information and Cyber Security (ICS) Knowledge

    Standard Chartered

    Standard Chartered

  • Jakub Olszewski

    Lead, Information and Cyber Security, People Security

    Standard Chartered

    Standard Chartered

Level: basic

Wprowadzenie do teorii odporności psychicznej. Uczestnicy warsztatu poznają koncepcję 4C, będącą podstawą całej teorii, poznają różnicę pomiędzy odpornością a wrażliwością psychiczną, dowiedzą się jaki wpływ ma odporność psychiczna na życie prywatne i zawodowe, a także będą mieli okazję zapoznać się z charakterystyką i rozpoznać własne cechy świadczące o odporności lub wrażliwości psychicznej.

Speaker:

Level: basic

Warsztat zawiera teoretyczne i praktyczne informacje, jak ułatwić sobie start w organizacji i dalej efektywnie kierować swoją ścieżką rozwoju.

Speaker:

Level: basic

Warsztat planowania ścieżki kariery zaprojektowany w celu dostarczenia wskazówek i zasobów pptrzebnych do podejmowania świadomych decyzji dotyczących kariery zawodowej. Uzyskaj jasność co do swoich zainteresowań i celów oraz opracuj plan strategiczny, aby osiągnąć sukces w wybranych dziedzinach.

Speaker:

Level: basic

Przez póltorej godziny postaram się przedstawić jak nasz mózg wpływa na to jak postrzegamy siebie i rzeczywistość wokoło. Będzie to przydatny wstęp do rozprawienia się z syndromem oszusta.
Krótka ściąga jak przeżyć spotkanie ze mną:

  • jestem tutaj tylko dla Was, warto wykorzystać ten czas jak najlepiej;-)
  • zadawaj pytania - pytając, żyjesz w niewiedzy tylko chwilę. Powstrzymując się od pytania, żyjesz w niewiedzy cały czas!
  • nie zgadzaj się - nie wierz we wszystko co mówię, może się mylę?
  • w połowie przerwa 10 minut;-)
  • przygotuj ołówek, długopis, notes/zeszyt

Speaker:

11:45 - 13:15

Ścieżka 2 – Warsztaty Soft Skills

Level: basic

When it comes to communicating with impact we need to be engaging and have the emotional buy in. Let’s learn how to effectively communicate, plan and run meetings, prepare presentations and present our thoughts in a way that conveys what we really want.

Speaker:

Level: basic

Szkolenie pozwala zgłębić istotę asertywności oraz zrozumieć, w jaki sposób asertywna postawa wpływa na takie obszary jak: komunikacja, budowanie relacji, samoocena czy efektywność osobista. Asertywność pomaga nam zauważać punkt widzenia innych ludzi oraz chronić własne terytorium. Celem warsztatu jest ukazanie asertywności jako wartości pomocnej w budowaniu transparentnych relacji zarówno w życiu prywatnym jak i zawodowym.
Główne tematy:

  • definicja asertywności
  • filary osobistej postawy asertywnej
  • asertywna komunikacja
  • formułowanie asertywnej odmowy i informacji zwrotnej

Speaker:

Level: basic

Czy rozmowy rekrutacyjne mogą być przyjemne? I jak sprawić by opanować sztukę prowadzenia ich jak mistrzyni? Warsztat prowadzony przez praktyków rozmów rekrutacyjnych – rekrutujących i hiring managerów w firmie Intel. Tajniki rekrutacji znamy od zaplecza i chcemy podzielić się tą wiedzą.

Warsztat ma na celu przygotowanie się do rozmowy rekrutacyjnej i oswojenie najbardziej powszechnych pytań rekrutacyjnych, które mogą się na niej pojawić. Podczas warsztatu zgłębimy temat tego czym jest wywiad behawioralny, z jakimi rodzajami etapów etapu procesów rekrutacyjnych można spotkać się podczas ich trwania. Postaramy się również podpowiedzieć dlaczego rekrutujący zadają czasem pytania które zdawać się mogą niecodzienne, podpowiemy jak warto przygotować się do każdej rozmów by zaprezentować się zgodnie z własnymi oczekiwaniami i zebrać niezbędne informacje, pozwalające odpowiedzieć na pytanie, czy mamy do czynienia z firmą naszych marzeń. Spotkanie zostanie przeprowadzone w formie warsztatowej, zapraszającej obecnych do aktywnego uczestnictwa, a podczas niego stworzymy symulację rozmowy rekrutacyjnej.

Speaker:

Level: basic

Każda z nas jest inna, wyjątkowa i wyjątkowy jest sposób w jaki spostrzegamy świat, komunikujemy się. Większa świadomość na czym polega ta wyjątkowość, gdzie mamy swoje mocne strony a gdzie obszary do rozwoju pozwala nam na budowanie konstruktywnych relacji, podejmowanie się ról i zadań w zgodzie z preferencjami. Ślepe podążanie za hasłem " możesz wszystko" niesie ryzyko rozczarowania, poznawanie i rozumienie siebie wspiera świadome podejmowanie decyzji jak pokierować karierą i być szczęsliwą w rolach które na siebie bierzemy. Warsztat w oparciu o metodologię Insights Discovery®.

Speaker:

13:30 - 15:00

Lunch

15:00 - 18:00

TARGI KARIERY / WARSZTATY SOFT SKILLS

15:00 - 16:00

Ścieżka 1 – Warsztaty Soft Skills

Level: basic

Pierwsze kroki w świecie IT, gdzie dynamiczne zmiany są na porządku dziennym, mogą być pełne niepewności - szczególnie dla osób mających poczucie, że muszą przełamać stereotypy i stale udowadniać swoje kompetencje. Kluczem do sukcesu jest zbudowanie pewności siebie, która pozwoli podejmować wyzwania z podniesioną głową, ale także wpłynie na wyrozumiałość wobec innych.

Na warsztatach przyjrzymy się przekonaniom, które nas blokują, i spróbujemy nauczyć się radzić z naszym krytykiem wewnętrznym. Następnym krokiem będzie trening asertywności, czyli jak skutecznie komunikować nasze potrzeby i wątpliwości. Będziemy dużo dyskutować, ale tylko w obrębie Waszej strefy komfortu :)

Speaker:

  • Goldman Sachs

  • Karyna Norchak

    Campus Recruitment and Employer Branding Specialist

    Goldman Sachs

    Goldman Sachs

16:15 - 17:15

Ścieżka 1 – Warsztaty Soft Skills

Level: basic

Jak dążyć do tego co dla nas ważne? Co zrobić, żeby nasze priorytety nie gubiły się w mniej ważnych zadaniach. Jak nie ulegać rozproszeniom? Czy pilne sprawy są dla nas istotne?
Na warsztacie w praktyce wypracujesz pierwsze kroki do swojej osobistej produktywności.

Speaker:

  • Motorola Solutions

17:30 - 18:30

Ścieżka 1 – Warsztaty Soft Skills

Level: basic

Czemu po kanapce można dostać niestrawności i na salonach królują wrapy? Feedback czyli udzielanie informacji zwrotnej jest niezbędne w codziennych kontaktach międzyludzkich. Podczas warsztatu przedstawione zostaną najważniejsze techniki i ćwiczenia pozwalające na ich doskonalenie, żeby robić to dobrze w każdej sytuacji.

Na warsztacie przyda się kartka/notatnik i coś do pisania.

Speaker:

15:00 - 16:30

Ścieżka 2 – Warsztaty Soft Skills

Level: basic

Przygotuj się na pierwsze 3 miesiące na nowym stanowisku! Porozmawiamy o kluczowych aspektach tego krytycznego czasu w organizacji, gdyż konsekwencje błędów na tym etapie mogą być dalekosiężne. Na tym warsztacie postaramy się usystematyzować najważniejsze wyzwania tego okresu oraz omówimy sprawdzone strategie ułatwiające osiągnięcie sukcesu w środowisku zawodowym. Niezależnie od tego, czy rozpoczynasz nową pracę, awansujesz, czy też zostajesz oddelegowana do dużego projektu, sposób, w jaki poradzisz sobie ze zmianą, zadecyduje o sukcesie.

Speaker:

  • Standard Chartered

  • Irena Bielecka

    Director, Risk & Control, People Security

    Standard Chartered

    Standard Chartered

Level: basic

Ambitne i warte sięgania cele najczęściej są daleko, droga do nich jest trudna i nie jasna, a sukces zależy żelaznej wytrwałości. Wystarczy pomyśleć o tym, jak trudno jest skutecznie zmienić swój styl żywienia… nie mówiąc o większych organizacyjnych wyzwaniach.
A gdyby tak istniał sposób, który pozwala je osiągać łatwiej i nie gubiąc po drodze motywacji? A gdyby ten sposób był powszechnie dostępny? Gdybyśmy mogli go stosować zarówno w życiu codziennym, szkole, organizacjach? Jak wiele dobrego moglibyśmy zrobić!
Zapraszam na warsztat, gdzie przestawię wzór ciągłego doskonalenia. Metodę pomocną w osiąganiu skomplikowanych i ambitnych celów w niepewny świecie, z której korzystają zarówno znane organizacja, jak i sportowcy.

Speaker:

Level: basic

Chcesz poznać tajniki skutecznej komunikacji w zespole programistycznym? Jeśli planujesz staż lub pracę jako programistka, ten warsztat jest dla Ciebie! Dowiesz się, jak efektywnie komunikować się z innymi członkami zespołu i przyszłą menedżerką/menedżerem, wykorzystać narzędzia Google do komunikacji, oraz zrozumieć lepiej Agile i Scrum.

Speaker:

Level: basic

Przez póltorej godziny postaram się przedstawić jak nasz mózg wpływa na to jak postrzegamy siebie i rzeczywistość wokoło. Będzie to przydatny wstęp do rozprawienia się z syndromem oszusta.
Krótka ściąga jak przeżyć spotkanie ze mną:

  • jestem tutaj tylko dla Was, warto wykorzystać ten czas jak najlepiej;-)
  • zadawaj pytania - pytając, żyjesz w niewiedzy tylko chwilę. Powstrzymując się od pytania, żyjesz w niewiedzy cały czas!
  • nie zgadzaj się - nie wierz we wszystko co mówię, może się mylę?
  • w połowie przerwa 10 minut;-)
  • przygotuj ołówek, długopis, notes/zeszyt

Speaker:

16:45 - 18:15

Ścieżka 2 – Warsztaty Soft Skills

Level: basic

W dzisiejszym świecie obserwujemy rosnące zapotrzebowanie na menedżerów produktu w wiodących w branży firmach technologicznych. Product Managerowie są poszukiwanymi specjalistami IT, ponieważ wykazują się unikalną mieszanką umiejętności na styku technologii, biznesu i projektowania. Czy jesteś gotowa, aby skorzystać z tej możliwości i przyspieszyć swoją karierę w IT? Dołącz do warsztatów i wspólnie dowiedzmy się, czego potrzebujesz aby odnieść sukces jako CEO swojego produktu. Zdemistyfikujemy kluczowe obowiązki Product Managera, począwszy od budowania głębokiego zrozumienia użytkowników, tworzenia mapy drogowej produktu, współpracy z zespołem programistów w celu dostarczania nowych funkcji, a skończywszy na udostępnianiu wartości użytkownikom końcowym.

Speaker:

Level: basic

Ten warsztat jest przeznaczony dla dziewczyn poszukujących swojego pierwszego zatrudnienia w dziale IT – pierwszym krokiem do rozpoczęcia kariery w tym kierunku jest rozmowa rekrutacyjna. W tym warsztacie będą omawiane takie pytania jak 1. Jak wygląda rozmowa rekrutacyjna w IT? Czy mamy się czego obawiać/oczekiwać? Jakie pytania padają najczęściej na rozmowach kwalifikacyjnych w branży IT?

Speaker:

Level: basic

Zarzadzanie interesariuszami, ich relacjami, rolami i wplywem na przebieg projektów na przykladzie wdrożeń w bankowości.

Speaker:

Level: basic

This is an engaging workshop designed to empower participants with practical strategies to maintain their motivation levels. This session delves into the psychology of motivation, offers techniques to recharge one's mental energy, and provides actionable tips to sustain motivation, even in challenging circumstances. Ideal for anyone feeling overwhelmed or seeking to boost their productivity and positivity.

Speaker:

18:30 - 20:00

Kolacja

20:00 - 22:00

POOL PARTY! / Pokaz slajdów: Wellbeing – opowieść z różnych stron świata

Baner tabu

Final Day

Dzień 4.

7:30 - 8:30

Zajęcia sportowe

7:30 - 9:00

Śniadanie

9:00 - 11:00

SESJA #Tech4Good: LeaderSHEp Academy Pitching

11:00 - 12:00

Ostateczna Eksplozja Niesamowitości: Women in Tech Camp 2023! (& wręczenie dyplomów)

12:00 - 13:30

Lunch

od 13:00

Wyjazd uczestniczek