Magdalena Groszek

Vice President

Goldman Sachs

W Goldman Sachs zarządzam globalnym zespołem ~20 osób odpowiedzialnym za bibliotekę komponentów React oraz Angular używanych do budowania aplikacji webowych w całej firmie. Swoją przygodę z programowaniem zaczęłam w roku 2013 na stażu w Londynie w tej samej firmie, podczas którego stawiałam swoje pierwsze poważne kroki w aplikacjach napisanych w języku Java. Po ukończeniu stażu dołączyłam na stałe do raczkującego wówczas biura warszawskiego, które od tamtej pory urosło 50-krotnie. Od kilku lat na codzień zajmuję się zarządzaniem zespołem i projektami w metodyce Agile. Ukończyłam Telekomunikację na Politechnice Warszawskiej, gdzie specjalizowałam się w elektroakustyce.

Oprócz pracy programistycznej prowadzę naszą wewnętrzną sieć Warsaw Women’s Network, która ma na celu zachęcenie do aplikowania oraz wsparcie kobiet wewnątrz firmy. Aktywnie działam w ramach programu IT for SHE, oprócz wkładu merytorycznego i dzielenia się własnym doświadczeniem, zajmuję się również jego planowaniem i organizacją.

W wolnym czasie gram w zespole na skrzypcach, często można spotkać mnie na koncertach i festiwalach, uwielbiam podróżować.

role models

mentors

trainers