Jędrzej Błasinski

IT Engineering Director

Procter and Gamble

Jestem absolwentem Politechniki Poznańskiej na kierunku Projektowanie i Eksploatacja Systemów Informatycznych oraz Akademii Ekonomicznej w Poznaniu na kierunku Bankowość. Od 16(!) lat pracuję na różnych stanowiskach w globalnym dziale IT firmy Procter & Gamble. Zaczynałem jako kierownik projektów (Project Manager), potem nadzorowałem globalne systemy IT (trankzakcyjne oraz raportujące), ich rozwój i wsparcie techniczne, optymalizowałem koszty, zarządzałem kontraktami i relacjami z dostawcami. Przez ostatnie 5 lat odpowiadałem za obszar integracji Business2Busienss w firmie, gdzie zarządzałem zespołem powyżej 80 osób i budżetem do kilkunastu milionów dolarów. Obecnie kieruje zspołem DEVOPS wspierającym obszar Digital commerce – a wieć wszystkie sklepy DTC w firmie a także naszą integracje z platformami ecommerce.

Mam doświadczenie w różnych dziedzinach biznesu, przez większość swojej kariery pracowałem w łańcuchu dostaw. W pracy najbardziej lubię transformaować procesy biznesowe oraz rozwiązywać złożone wyzwania poprzez zastosowanie rozwiązań IT. Jestem ekspertem ds. nowoczesnych technologii Narodowego Centrum Badań i Rozwoju.

Mam małego syna, który nie daje mi się nudzić (i spać:)). Staram się dużo czytać. Uwielbiam podróżować (miałem okazję zjechać większość Ameryki Pólnocnej i Południowej), ale w ostatnich latach skupiam się na aktywnościach w mojej okolicy: spędzam aktywnie czas na świeżym powietrzu (rower, kajak, żeglarstwo itp.), odkrywam Warszawę z synem. Kocham góry i polskie morze.

role models

mentors

trainers