Wszystko będzie GIT!

Zdarzyło Ci się kiedyś stresować robiąc rebase’a? Twoja historia w gicie do tej pory wyglądała jak spaghetti? A może masz przy biurku wymiętą karteczkę z zapisanymi pięcioma komendami, których kurczowo się trzymasz? Dołącz do nas podczas kompleksowej podróży przez meandry systemu kontroli wersji GIT, naucz się modelować historię pod własne dyktando i pozbądź strachu przed […]

Zdarzyło Ci się kiedyś stresować robiąc rebase’a? Twoja historia w gicie do tej pory wyglądała jak spaghetti? A może masz przy biurku wymiętą karteczkę z zapisanymi pięcioma komendami, których kurczowo się trzymasz?

Dołącz do nas podczas kompleksowej podróży przez meandry systemu kontroli wersji GIT, naucz się modelować historię pod własne dyktando i pozbądź strachu przed wykonywaniem bardziej zaawansowanych operacji niż commit!

Podczas warsztatu nauczysz się pracy z historią gita: łączenia i rozdzielania commitów, odtwarzania zmian na innych gałęziach czy zaawansowanego wybierania zmian do śledzenia. Szczególną uwagę poświęcimy rozumieniu wykonywanych operacji i przewidywaniu ich skutków.

Potrzebne do udziału:

  • Laptop z zainstalowanym systemem kontroli wersji GIT w wersji minimum 2.30 (powinna być dostępna konsola gita, a nie GUI) oraz internetem.
  • Umiejętności: Podstawowa obsługa gita w konsoli (commitowanie, tworzenie gałęzi, przełączanie się między gałęziami, przełączanie się między commitami, komendy pull, push, clone, log, checkout, status)

role models

mentors

trainers